Kalender

24
maj

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
25
maj

Div 4
Saxemara IF - Kristianopels GoIF
19:00 saxemarakristianopel
26
maj

FÖRENINGEN
Nopelns företagscup
00:00
26
maj

KNATTELAGET
Träning - Kristianopels GoIF Knattelag
18:00 Fågelmara Idrottsplats
26
maj

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
28
maj

P13
Asarums IF FK - Kristianopels GoIF
11:00 asarumkristianopel
28
maj

Div 4
Hällaryds IF - Kristianopels GoIF
13:00 hallarydkristianopel
29
maj

Div 3
Rödeby AIF - Kristianopels GoIF
17:00 rodeby kristianopel
31
maj

Reserv
Kristianopels GoIF - Listerby IK
19:00 kristianopellisterby
31
maj

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
2
jun

KNATTELAGET
Träning - Kristianopels GoIF Knattelag
18:00 Fågelmara Idrottsplats
2
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
3
jun

Div 4
Kristianopels GoIF - Märserums IF
19:00 kristianopelmarserum
4
jun

P13
Kristianopels GoIF - Kallinge SK
10:30 Fågelmara IP
5
jun

Div 3
Kristianopels GoIF - Team Södermöre B
17:00 kristianopelsodermore
7
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
9
jun

KNATTELAGET
Träning - Kristianopels GoIF Knattelag
18:00 Fågelmara Idrottsplats
9
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
11
jun

Div 4
Jämshögs IF - Kristianopels GoIF
14:00 jifkristianopel
11
jun

P13
Saxemara IF - Kristianopels GoIF
14:00 Hejan
12
jun

Div 3
Kristianopels GoIF - FK Karlskrona
17:00 kristianopelfkkarlskrona
12
jun

Reserv
Saxemara IF - Kristianopels GoIF
17:00 saxemarakristianopel
14
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
16
jun

KNATTELAGET
Träning - Kristianopels GoIF Knattelag
18:00 Fågelmara Idrottsplats
16
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
17
jun

Div 4
Kristianopels GoIF - Sölvesborgs GoIF U
19:00 kristianopelsolvesborg
18
jun

P13
Kristianopels GoIF - AIK Atlas
10:00 Fågelmara IP
19
jun

Div 3
Lindsdals IF - Kristianopels GoIF
17:00 lindsdalkristianopel
20
jun

Reserv
Kristianopels GoIF - BK Union
19:00 kristianopelunion
21
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
22
jun

Div 4
Sillhövda AIK - Kristianopels GoIF
19:00 sillhovdakristianopel
23
jun

KNATTELAGET
Träning - Kristianopels GoIF Knattelag
18:00 Fågelmara Idrottsplats
23
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
27
jun

FÖRENINGEN
BRYGGDANS i Kristianopel
18:30
27
jun

Div 3
Kalmar Södra IF/Hossmo - Kristianopels GoIF
19:00 kalmarsodrakristianopel
27
jun

Reserv
Jämshögs IF - Kristianopels GoIF
19:00 jifkristianopel
28
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
29
jun

Div 4
Kristianopels GoIF - FK Karlshamn United
19:00 kristianopelfkkarlshamnu
30
jun

KNATTELAGET
Träning - Kristianopels GoIF Knattelag
18:00 Fågelmara Idrottsplats
30
jun

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
2
jul

Div 4
BK Union - Kristianopels GoIF
14:00 unionkristianopel
4
jul

FÖRENINGEN
BRYGGDANS i Kristianopel
18:30
11
jul

FÖRENINGEN
BRYGGDANS i Kristianopel
18:30
18
jul

FÖRENINGEN
BRYGGDANS i Kristianopel
18:30
21
jul

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
25
jul

FÖRENINGEN
BRYGGDANS i Kristianopel
18:30
26
jul

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
28
jul

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
31
jul

Reserv
Kristianopels GoIF - Sillhövda AIK
19:00 kristianopelsillhovda
2
aug

Div 4
Ronneby BK - Kristianopels GoIF
19:00 ronnebykristianopel
2
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
4
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
7
aug

FÖRENINGEN
HAMNFEST i Kristianopel
00:00
7
aug

Div 4
Listerby IK - Kristianopels GoIF
16:00 listerbykristianopel
9
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
11
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
12
aug

Div 4
Jämjö GoIF - Kristianopels GoIF
19:00 jamjokristianopel
14
aug

Div 3
Kristianopels GoIF - Ramdala IF
17:00 kristianopelramdala
15
aug

Reserv
Listerby IK - Kristianopels GoIF
18:30 listerbykristianopel
16
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
17
aug

Div 4
Kristianopels GoIF - Högadals IS
18:30 kristianopelhogadal
18
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
20
aug

Div 4
Lyckå FF - Kristianopels GoIF
14:00 lyckaffkristianopel
21
aug

Div 3
Rockneby IK - Kristianopels GoIF
12:00 rocknebykristianopel
23
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
25
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
27
aug

Div 4
Kristianopels GoIF - Saxemara IF
13:00 kristianopelsaxemara
28
aug

Div 3
Kristianopels GoIF - Färjestadens GOIF B
17:00 kristianopelfarjestaden
29
aug

Reserv
Kristianopels GoIF - Saxemara IF
18:15 kristianopelsaxemara
30
aug

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
1
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
3
sep

Div 4
Kristianopels GoIF - Hällaryds IF
13:00 kristianopelhallaryd
4
sep

Reserv
BK Union - Kristianopels GoIF
14:00 unionkristianopel
4
sep

Div 3
Runsten-Möckleby IF B - Kristianopels GoIF
17:00 runstenkristianopel
6
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
8
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
11
sep

Div 4
Märserums IF - Kristianopels GoIF
14:00 marserumkristianopel
11
sep

Div 3
Kristianopels GoIF - Rödeby AIF
17:00 kristianopelrodeby
13
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
15
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
18
sep

Div 4
Kristianopels GoIF - Jämshögs IF
14:00 kristianopeljif
18
sep

Reserv
Kristianopels GoIF - Jämshögs IF
16:00 kristianopeljif
19
sep

Div 3
Team Södermöre B - Kristianopels GoIF
19:00 sodermorekristianopel
20
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
21
sep

Reserv
Sillhövda AIK - Kristianopels GoIF
17:30 sillhovdakristianopel
22
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
23
sep

Div 4
Sölvesborgs GoIF U - Kristianopels GoIF
19:00 solvesborgkristianopel
25
sep

Div 3
FK Karlskrona - Kristianopels GoIF
17:00 fkkarlskronakristianopel
27
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
29
sep

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
1
okt

Div 4
Kristianopels GoIF - Sillhövda AIK
14:00 kristianopelsillhovda
2
okt

Div 3
Kristianopels GoIF - Lindsdals IF
16:00 kristianopellindsdal
4
okt

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
6
okt

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
11
okt

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
13
okt

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
18
okt

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
20
okt

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
25
okt

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP
27
okt

DAM
Träning
19:00 Fågelmara IP

 

rfsisuble

Vi samarbetar med RF-SISU BLEKINGE som ger service till Blekinges idrottsföreningar och specialidrottsdistriktsförbund som har verksamhet i länet.

Stöd vår ungdomsfotboll genom Svenska spels ”Gräsroten”. Via ditt spelkonto ansluter du dig till att stötta vår förening!

HUVUDSPONSORER

bagahsintersport huvudcraft huvud